İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 kişinin il dışından temin ettiği tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen objeleri kentte satışını yapacağı bilgisini aldı. Bunun üzerine şüphelinin belirlenen 3 ayrı adresine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aramada, tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen, yaklaşık 100 kilogram sütun, kılıçlar, şamdan, yüzük ve sikkenin bulunduğu 106 obje, 3 tabanca, 5 tüfek, 59 fişek ve 110 gram esrar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli, polis merkezine götürüldü.
Kayseri’de 106 tarihi obje ele geçirildi
![](https://ordu-kultur-haberleri.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/kayseride-106-tarihi-obje-ele-gecirildi-IPUimsp7.jpg)