Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin ardından Trendyol Süper Lig’de oynadığı 4 maçta 3 galibiyet ve 1 beraberlik alan bordo-mavililer, yenilmezlik serisini 5 maça çıkarmayı hedefliyor.
Alanyaspor’u evinde 1-0 mağlup eden ardından deplasmanda Fatih Karagümrük ile 0-0 berabere kalan, Fenerbahçe’yi 3-2 yenen Karadeniz ekibi, evinde ise Konyaspor’u 2-1 mağlup etti. 4 maçta 10 puan elde eden Trabzonspor, adım adım zirve yürüyüşünü sürdürürken, Avcı ile yakaladığı yenilmezlik serisini 5 maça çıkarmayı istiyor.
Devre arasına kadar olan 7 maçlık periyotta kayıp istemeyen deneyimli teknik direktör Abdullah Avcı, Süper Lig’de pazartesi günü deplasmanda yapacakları Sivasspor maçını bu sürecin ilk ayağı olarak görüyor ve karşılaşmaya ayrı bir önem veriyor.
Trabzonspor (@trabzonspor)’in paylaştığı bir gönderi
Mücadele, bordo-mavililer açısından ayrı bir anlam daha taşıyor. Pazartesi günü deplasmanda Sivasspor’un konuğu olacak olan Trabzonspor, rakibini en son 2017-2018 sezonunda 26 Kasım 2017 tarihinde 2-1’lik skorla mağlup etmişti. Söz konusu karşılaşma da bu sezon olduğu gibi yine 13. haftaya denk gelmişti. Bordo-mavililer, bu anlamda tarihi tekerrür ettirip rakibine karşı süren deplasman galibiyeti hasretine son vermek istiyor.
Trabzonspor, söz konusu dönemin ardından rakibi karşısında dış sahada galip gelemedi. Fırtına, bu dönem içersinde Sivasspor deplasmanında 2 mağlubiyet ve 3 beraberlik elde etti.