Kompen, Güney Amerika’nın üçüncü büyük ülkesi Peru’da

Peru’nun başkenti Lima’da düzenlenen ExpoDeco 2023 Uluslararası Tasarım, Dekorasyon ve Mimarlık Fuarı’nda Amerika kıtasındaki yatırımcılarla buluşan Kompen, ihracattaki genişleme stratejisine uygun olarak nitelikli pazar arayışlarına devam ediyor.

GÜNEY AMERİKA’YA YERLEŞİYORUZ

Lima Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyona Peru distribütörü Euroven PVC Sac ile birlikte katılan Kompen A.Ş., Dış Ticaret Müdürü Mehmet Umay liderliğinde fuar süresince önemli iş birliklerine imza attı. Günlük 25 bin ziyaretçinin yer aldığı fuarla ilgili izlenimlerini aktaran Kompen Dış Ticaret Müdürü Mehmet Umay; “Yeni seriler ile güçlendirdiğimiz ürün yelpazesi fuarda büyük ilgi görmüştür. Güney Amerika kıtasındaki etkinliğimizi ve pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu amaçla katıldığımız ve Güney Amerika’da Şili ile başlayan ticaret ağımız Peru, Bolivya, Kolombiya ve Ekvador ile istikrarlı şekilde büyümeye devam etmektedir. Büyüme alanı olarak belirlediğimiz Güney Amerika pazarındaki benzer uluslararası fuarlara katılımımızı genişleterek, ihracattaki büyüme stratejimizi devam ettirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

40’A YAKIN ÜLKEDE İMZAMIZ VAR

Kompen Genel Müdürü Erdal Küçükşehir ise ihracata büyük önem verdiklerini söyleyerek, Güney Amerika kıtasına son yıllarda yapılan yatırımların karşılığının alınmaya başlandığını ifade etti. İnşaat sektörünün ülkemizde küçülmeye devam etmesinin kendilerini ihracata yönelttiğini ifade eden Küçükşehir, “Geçtiğimiz 27 yıl boyunca 350 milyon dolara yakın ihracat yaptık. Bunun yaklaşık 250 milyon dolarlık kısmını son 12 yılda gerçekleştirdik. Bugün 40’a yakın ülkede ürünlerimizi görmek mümkün” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir