Huawei Nova 12 Pro yüksek özellikleriyle piyasayı sallıyor

Huawei, Çin’de 26 Aralık’ta Nova 12 serisi akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Son raporlar, Nova 12 Ultra modeli hakkında önemli detayları ortaya koydu. Bu modelin, Mate 60 serisinde kullanılan Kirin 9000s’in düşük hızda çalışan bir versiyonuyla geleceği söyleniyor ve bu nedenle iki yönlü uydu iletişimi desteğine sahip olması bekleniyor. Weibo’da ortaya çıkan yeni bir sızıntı, iddia edilen Nova 12 Pro’nun ön tasarımına ilk bakışı sunmanın yanı sıra, yeni yonga seti dahil bazı ana özelliklerini de doğruluyor.

Huawei Nova 12 Pro‘nun sızdırılan görüntüsü, cihazın Device Info HW uygulamasını çalıştırdığını gösteriyor. Ekranın pill şeklinde bir kesintiye sahip olması, Nova 12 Ultra’daki gibi çift ön kamera kurulumunun olduğuna işaret ediyor. Kavisli kenarlı OLED ekran 2776 x 1224 piksel çözünürlük sunacak ve muhtemelen en fazla 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Cihazın model numarası ADA-AL00 olarak belirtilmiş.

Huawei Nova 12 Pro yüksek özellikleriyle piyasayı sallıyor

Sızıntının ilginç bir yönü, cihazın henüz piyasaya sürülmemiş olan yeni Kirin 8000 ile güçlendirildiğini belirtmesi. Ayrıca, cihazın 12 GB LPDDR4 RAM ve bir Hi1105 NFC çipi ile donatıldığını da ortaya koyuyor.

Duyumcu Digital Chat Station da Nova 12 Pro hakkında bazı detaylar paylaştı. Cihazın 6.78 inçlik bir ekran paneline sahip olduğunu ve Kirin 8000’in performansının, Ultra modeli güçlendiren çiple kıyaslandığında daha düşük olacağını açıkladı. Nova 12 Pro‘nun diğer özelliklerinin Ultra modeline benzer olması bekleniyor.

Buna göre Pro modelinin de 60 megapiksel (ana) + 8 megapiksel (portre, 2x zoom) çift ön kamera sistemine sahip olması bekleniyor. Cihazın arka paneli, f/1.4–f/4.0 fiziksel değişken diyaframı olan 50 megapiksel ana kamerayı barındıracak. Cihaz ayrıca Ultra modeli gibi 4,600mAh batarya ve 100W şarj desteği ile gelebilir. Pro ve Ultra modelleri 5G’yi desteklerken, Nova 12 ve Nova 12 Lite (Vitality Edition) modellerinin 4G Snapdragon yonga seti ile donatılacağı söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir