Bakan Açıkladı: 10 Adaya 7 Gün Vizesiz Girişte Yeni Gelişme!

6 yıl sonra komşu Yunanistan’a ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iyi haberlerle geri dönmüştü. Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Erdoğan’la ikili görüşme sonrası düzenledikleri ortak basın toplantısında, Türk vatandaşlarına 10 Yunan adası için yedi günlük turist vizesi uygulamasını geri getireceklerini açıklamıştı. Bu açıklama sonrası  10 adaya kapıda 7 günlük vizeyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli çalışmanın AB Komisyonunda onaylandığını ve Yunanistan’ın bir yönetmelik hazırladığını duyurdu.

Ege’de bulunan 10 adaya 7 gün kapıda vize alarak girmek için sayılı günler kaldı. Çalışmayla ilgili Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Yunanistanlı yetkililer, Cumhurbaşkanımızın Atina’yı ziyaretleri sırasında, vatandaşlarımızın on Yunan adasına yapacakları turistik seyahatlerde kapıda tek girişli ve yedi gün geçerli vize uygulanmasına yönelik çalışmanın AB Komisyonunca onaylandığını ve konuya ilişkin bir yönetmeliğin hazırlanmakta olduğunu tarafımıza aktardılar. Uygulamanın resmen bildirilmesini bekliyoruz” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Yunanistan’da kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulunmuştu. Miçotakis, “İlişkileri yeniden canlandırmaya karar verdik. 10 ada için Türk vatandaşlarına 7 günlük turist vizesi verilecek” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir